صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

شورای سلامت

برگزاری نهمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان با دو دستور کار هماهنگی اجرای طرح ملی واکسیناسیون فلج اطفال و گزارش فعالیتهای خانه های مشارکت مردم

حمید جهانگیری فرماندار شهرستان حاجی آباد در نهمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بر لزوم مشارکت تمام دستگاههای اجرایی در اجرای موفق طرح ملی واکسیناسیون فلج اطفال تاکید کرد.

نهمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان حاجی آباد با دو دستور کار هماهنگی اجرای طرح ملی واکسیناسیون فلج اطفال و گزارش فعالیتهای خانه های مشارکت مردم به ریاست حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد در محل سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

دکتر حسین اقتدار بختیاری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد در این جلسه گفت: در طی طرح ملی واکسیناسیون فلج اطفال که در دو مرحله در تاریخهای ششم تا نهم بهمن ماه و چهارم تا هفتم اسفندماه سال جاری در سطح شهرستان انجام خواهد شد بیش از 95 تیم در مناطق شهری، روستایی، سیاری و عشایری به درب منازل حدود 19 هزار خانوار مراجعه خواهند کرد و در طی این دو مرحله جمعیتی بالغ بر 6 هزار کودک زیر 5 سال بر علیه ویروس فلج اطفال واکسینه خواهند شد.

وی سه هدف اصلی اجرای این طرح را با توجه به همجواری با کشورهای افغانستان و پاکستان که دارای موارد مثبت بیماری می باشند شناسایی افرادی که در دوسال گذشته هیچ دوزی از واکسن دریافت نکرده اند، شناسایی بیماران مبتلا به فلج شل حاد در دوسال گذشته و آموزش عموم مردم در خصوص فواید واکسن دانست.

دکتر اقتدار بختیاری در خصوص خانه های مشارکت مردم نیز افزود: خانه های مشارکت مردم بمنظور مشارکت خود مردم در تامین و ارتقای سطح سلامت خود، خانواده و سایر شهروندان تشکیل شده اند که خوشبختانه مردم در این زمینه همکاری و مشارکت خوبی داشته اند و حضور آنان رضایت بخش است.

فرماندار حاجی آباد نیز در جمع بندی این جلسه گفت: با توجه به در پیش بودن زمان اجرای مرحله اول طرح ملی واکسیناسیون فلج اطفال سال 97 و لزوم ایجاد هماهنگی بین بخشی با سایر دستگاههای اجرایی شهرستان این موضوع بعنوان یکی از دستورکارهای این جلسه انتخاب شده است تا دستگاههای اجرایی شهرستان در جریان انجام این طرح قرار گرفته و همانند سالهای قبل همکاری لازم را با مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان داشته باشند تا طرح با موفقیت در شهرستان اجرا شود.

وی انجام چنین طرحی در مدت چهار روز و مراجعه به درب منازل تمام خانوارها را کاری بزرگ دانست که با برنامه ریزی های خوب مجموعه شبکه بهداشت هر ساله انجام می شود.

جهانگیری همچنین بر استفاده از ظرفیت خانه های مشارمت مردم برای انتقال آموزشهای سلامت محور به مردم تاکید کرد.


٠٨:٢٠ - 1397/10/29    /    شماره : ١٣٩٢٤    /    تعداد نمایش : ٤٧٥خروج