صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از حوزه سلامت شهرستان حاجی آباد

بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از حوزه سلامت شهرستان حاجی آباد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان به همراه معاونین دانشگاه در سفری یک روزه به شهرستان حاجی آباد از حوزه بهداشت و درمان این شهرستان بازدید نمودند.

دکتر حسین فرشیدی پس از حضور در ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد از واحدهای ستادی این شبکه بازدید و با پرسنل شاغل در واحدهای مختلف دیدار کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد گفت: در جلسه ای با حضور معاونین دانشگاه، مدیر و معاونین شبکه و رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا (س) وضعیت شاخص های بهداشتی و درمانی شهرستان مورد ارزیابی قرار گرفت و در مورد راههای ارتقاء شاخص های بهداشتی شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

دکتر حسین اقتدار بختیاری افزود: تیم ستادی دانشگاه با حضور در فرمانداری شهرستان حاجی آباد با فرماندار و امام جمعه شهرستان دیدار نموده و سپس در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان شرکت کردند.

وی ابراز کرد: در این کارگروه تخصصی که با حضور فرماندار، امام جمعه، بخشداران، شوراها و شهرداران شهرهای شهرستان برگزار شد اعضا به بیان خدمات ضروری و مورد نیاز در جهت ارتقاء سطح بهداشت و درمان شهرستان پرداختند.

مهندس جهانگیری فرماندار حاجی آباد در این کارگروه ضمن تشکر از حضور تیم مدیریت دانشگاه به این شهرستان گفت: قطعاً اینگونه بازدیدهای مسئولین استانی از شهرستانها مایه خیر و برکت برای شهرستانها خواهد شد و در ارتقاء سطح خدمات دستگاهها موثر خواهد بود.

جهانگیری با ابراز رضایت از خدمات حوزه بهداشت و درمان شهرستان یادآور شد: در بازدیدهایی که شخصاً از بیمارستان و ستاد شبکه شهرستان داشته ام شاهد خدمت رسانی خالصانه پرسنل حوزه بهداشت و درمان شهرستان بوده ام اما برای ارائه خدمات مطلوبتر به مردم، حوزه سلامت شهرستان و بخصوص بیمارستان فاطمه الزهرا (س) با توجه به اینکه در مسیر جاده ترانزیتی قرار گرفته؛ علاوه بر خدمت رسانی به مردم شهرستان پذیرای بیمارانی از تمام نقاط کشور است که در این جاده تردد می کنند لذا نیازمند نگاه ویژه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان در تامین تجهیزات کاربردی و به روز، تکمیل کادر نیروی انسانی و توسعه پایگاههای اورژانس پیش بیمارستانی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این جلسه پس از استماع نظرات اعضاء با اشاره به اینکه شهرستان حاجی آباد بواسطه موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در کنار جاده ترانزیتی شمال به جنوب کشور برای دانشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است گفت: با توجه به اینکه بعضاْ در این مسیر شاهد بروز سوانح و حوادث ترافیکی و تصادفات هستیم تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با تجهیز و بروز رسانی بخش های CCU و ICU، تکمیل کادر نیروی انسانی، تامین پزشکان متخصص و عمومی مورد نیاز و دو کد کردن اورژانس شهر حاجی آباد سطح ارائه خدمات بهداشتی درمانی در حاجی آباد را بهبود ببخشیم.

دکتر فرشیدی با حضور در بیمارستان فاطمه الزهرا(س) پس از عیادت بیماران بستری در بیمارستان وضعیت ارائه خدمات به مردم در بخش های مختلف بیمارستان را بررسی، و برای تامین نیازهای حوزه های بهداشت و درمان شهرستان قول مساعد داد.

دکتر فرشیدی و هیئت همراه در ادامه سفر به شهرستان حاجی آباد از مرکز بهداشتی درمانی روستایی گهکم بازدید نموده و با پزشک، ماما و سایر پرسنل شاغل در این مرکز دیدار و گفتگو کرد.  


١٢:٢٥ - 1398/09/25    /    شماره : ١٦٤٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٠٥خروج