صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

مجمع سلامت

برگزاری دومین مجمع سلامت شهرستان حاجی آباد با موضوع نقش تغییر سبک زندگی در پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر با حضور دکتر علی حیرانی

دکتر حیرانی:پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر با تغییر الگوهای نامناسب زندگی میسر می شود.

دومین مجمع سلامت شهرستان حاجی آباد با موضوع نقش تغییر سبک زندگی در پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر با حضور دکتر علی حیرانی رئیس دبیرخانه شورای سیاستگذاری سلامت در استان هرمزگان، حمید جهانگیری فرماندار و جمعی از مسئولین و خیرین حوزه سلامت در سالن آمفی تئاتر فرمانداری حاجی آباد برگزار شد.

دکتر حیرانی در این جلسه گفت: بیماریهای غیرواگیر شامل دیابت، فشارخون، سرطانها و بیماریهای دستگاه تنفسی جزء مهمترین علتهای مرگ و میر و ناتوانی در دنیای پیشرفته امروزی هستند که بار مالی زیادی را نیز بر حوزه بهداشت و درمان کشورها تحمیل می کنند. وی همچنین گفت: برای پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر باید الگوهای زندگی ناسالم تغییر پیدا کند و مردم به سمت تغذیه سالم ، داشتن تحرک و ورزش سوق پیدا کنند که برای تغییر دادن این الگوهای ناسالم نیز ابتدا باید با دادن اطلاعات و آموزش های مبتنی بر فرهنگ مردم و ارائه ارهکار باورهای نادرست مردم را تغییر داد تا منجر به تغییر رفتار شود.

دکتر حیرانی همچنین یادآور شد: برای پیشبرد اهداف برنامه خود مراقبتی و کنترل بیماریهای غیرواگیر باید از ظرفیت افراد با نفوذ و موثر در جامعه نیز کمک گرفت تا مردم را به سمت سبک زندگی سالم تشویق کنند.

حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد و رئیس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان نیز افزود: شبکه مویرگی ارائه خدمات سلامت در کشور که از سطح بهورز در خانه های بهداشت مستقر در روستا شروع می شود و سطح به سطح ارتقاء پیدا می کند بهترین مدل ارائه خدمات سلامت به مردم است و در کنار آن معلمان مدارس نیز که حتی در دور افتاده ترین مدارس حضور دارند و جمعیتی از دانش آموزان را آموزش می دهند می توانند در کنار تیم های سلامت مروج سبک زندگی سالم در بین دانش آموزان باشند. وی همچنین گفت:با در نظر گرفتن تمام خدماتی که حوزه بهداشت و درمان کشور ارائه می کند اما خود مردم نیز باید نسبت به مقوله سلامت خود حساس باشند که هرجا مردم در صحنه باشند گام های موثری برداشته می شود.

در پایان این مراسم از تعدادی از سفیران، رابطین، خیرین و مسئولین شهرستانی فعال در زمینه ارتقاء فرهنگ خود مراقبتی که همکاری موثری با کانونهای سلامت محلات شهرستان داشتند تقدیر شد.


١١:٣٨ - 1398/11/02    /    شماره : ١٦٦٥٣    /    تعداد نمایش : ١٨٠خروج