صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

تقدیر فرماندار از کادر بهداشت و درمان شهرستان
حوزه بهداشت

فرماندار حاجی آباد:موفقیت حوزه بهداشت و درمان مرهون خدمات ارزنده نیروهای بخش سلامت است

فرماندار شهرستان حاجی آباد بمناسبت دوازدهم شهریورماه و گرامی داشت روز بهورز از خدمات ارزنده بهورزان شهرستان و نیروهای حوزه بهداشت شهرستان تقدیر کرد.

 مهندس حمید جهانگیری گفت : با توجه به اینکه حاجی آباد دروازه ورودی استان است و در کنار جاده ترانزیتی قرار دارد، بار مسافرتها و توقف های مسافرین در این شهرستان زیاد است بطوری که روزانه حداقل 20  هزار نفر از این مسیر تردد دارند.

وی ابراز کرد: در اوایل شیوع ویروس کرونا پیش بینی می شد که با پیک های شدید بیماری کرونا در شهرستان مواجه باشیم و اگر همت و تلاش نیروهای حوزه سلامت برای غربالگری، آگاه کردن و اطلاع رسانی به مردم نبود مشکلات بیماری کووید۱۹ در شهرستان بیشتر و حوزه درمان با فشار مضاعفی روبرو می شد.

مهندس جهانگیری بیان کرد: با فعالیتهای خوب و تلاشهای شبانه روزی حوزه بهداشت و بهورزان در روستاها که نهایت تلاش خود را در حفظ سلامت مردم داشته اند بخصوص در این دوره که کار آنها چند برابر بیشتر شد و به خوبی توانستند بیماری را در روستاها مدیریت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بخشی از آمار فعالیتهای انجام شده در حوزه سلامت محیط که توسط مهندس تقی زاده کارشناس مسئول سلامت محیط شبکه بیان شد؛ عنوان کرد: ار ائه این آمار و اطلاعات بیانگر برنامه ریزی دقیق و نظارت جدی بر رعایت پروتکل های بهداشتی است که زبان از تقدیر قاصر است.

جهانگیری گفت: در ادامه راه مبارزه با این ویروس منحوس فرمانداری شهرستان با تمام قدرت پشتیبان نیروهای حوزه سلامت است و هرجا که نیاز باشد ورود می کند تا در کنترل و پیشگیری از کرونا خللی وارد نشود لذا تمام دستگاه ها نیز باید با شبکه بهداشت تعامل داشته باشند چون جایی که پای جان مردم در میان است اهمال کاری از هیچ دستگاهی پذیرفته نیست چرا که خدمات بهداشتی و درمانی تعطیل شدنی نیست و مقوله ای است که باید پیوسته به مردم ارائه شود.

فرماندار حاجی آباد یادآور شد: امروزه استفاده از ماسک باید به یک فرهنگ تبدیل شود و همه دستگاه ها با توجه به شرایط کنونی راهنما و مبلغ استفاده مردم از ماسک باشند تا بیماری کنترل شود.

در این جلسه همچنین از نیروهای سلامت محیط و نماینده بهورزان به نیابت از پرسنل حوزه بهداشت شهرستان تقدیر شد.


١٢:٣٦ - 1399/06/19    /    شماره : ١٨٨٦٥    /    تعداد نمایش : ١٧٥خروج