صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

هفته سلامت
توسعه شبکه بهداشت عامل ارتقاء سطح سلامت

علی خرم نسب فرماندار حاجی آباد در دیدار با مدیر و پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان، توسعه و گسترش نظام شبکه بهداشت را عامل ارتقاء سطح سلامت مردم دانست.

علی خرم نسب فرماندار حاجی آباد به اتفاق حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم شریفی امام جمعه شهرستان با حضور در ستاد شبکه بهداشت و درمان به مناسبت آغاز هفته سلامت با کادر سلامت دیدار کرد و هفته سلامت را به مدیر شبکه و سایر پرسنل تبریک گفت.

علی خرم نسب پس از برگزاری نماز جماعت به امامت امام جمعه در نماز خانه شبکه و در نشست با مدیر شبکه و پرسنل ستادی گفت : با توجه به آغاز هفته سلامت و عملکرد درخشان حوزه سلامت در طی دوره همه گیری کووید19 که منجر به کنترل نسبی این بیماری شده است ، بر خود لازم دانستم که با حضور در ستاد شبکه شهرستان آغاز این هفته را به نیروهای خدوم و فداکار این حوزه که در طی این 3 سال از جان خود گذشتند و با اخلاص در جبهه سلامت جنگیدند و در این راه شهدایی را هم تقدیم کشور عزیزمان کردند تقدیر و تشکر نمایم.

فرماندار حاجی آباد استفاده از ظرفیت نیروهای بومی روستاها بعنوان بهورز جهت ارائه خدمت به مردم در مناطق دور و نزدیک را یکی از برنامه های بسیار خوب حوزه سلامت دانست که باعث افزایش کیفیت خدمت رسانی به مردم شده است . خدماتی که در حوزه پیشگیری از بیماریها ، واکسیناسیون سلامت محیط و سلامت مادران توسط نیروهای حوزه بهداشت و در سطح خانه های بهداشت و مراکز روستایی ارائه می گردد و گاها" زحمات آنان کمتر دیده می شود ولی فعالیت گمنام همین عزیزان باعث ارتقاء سطح سلامتی مردم می شود و از بار مراجعه به حوزه درمان می کاهد . در حوزه درمان نیز کادر پزشکی و پرستاری که در مواجهه مستقیم با بیماران قطعی کووید19 قرار داشتند خوش درخشیدند و شبانه روز در بخش های بیمارستانی از بیماران مراقبت نمودند که آمارهای پائین مرگ و میر در شهرستان نشان از عملکرد مطلوب آنان است .

علی خرم نسب همچنین یادآور شد : تلاش میکنیم با توسعه بخش خصوصی و راه اندازی کلینیک تامین اجتماعی در شهرستان مقداری از بار مراجعات سرپایی به سمت بیمارستان و بخش دولتی را کاهش دهیم تا از فشار کاری بر پرسنل حوزه سلامت کاسته شود و مردم نیز خدمات را درسطح وسیع تری در یافت نمایند.

فرماندار حاجی آباد و امام جمعه در انتهای این دیدار با حضور در بیمارستان با رئیس و پرسنل بیمارستان نیز دیدار و از بیماران بستری در بیمارستان نیز عیادت کردند.


٠٧:٠٢ - 1401/02/21    /    شماره : ٢٨١٦٠    /    تعداد نمایش : ٨خروج