صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه شهرستانی مدیریت بیماری کرونا
برگزاری هفدهمین جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا در شهرستان حاجی آباد

در این جلسه که با حضور فرماندار و سایر اعضای ستاد شهرستانی مقابله با کرونا در محل فرمانداری حاجی آباد برگزار شد آخرین وضعیت بیماری در شهرستان مورد ارزیابی قرار گرفت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و همنچنین تبریک روز آتش نشانی و ایمنی گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در شهرستان ارائه کرد و گفت: متاسفانه حدود هفتاد درصد مبتلایان بیماری کرونا در شهرستان را افراد گروه سنی زیر 50 سال تشکیل می دهند و عمدتاً افرادی هستند که بیماری را جدی نمی گیرند.

دکتر حسین اقتدار بختیاری با اشاره به آغاز فصل سرما و احتمال شروع اپیدمی آنفلوانزا همزمان با کرونا هشدار داد و خواستار رعایت جدی پروتکل های بهداشتی توسط مردم ، کارمندان دولت و متصدیان اماکن عمومی شد.

مهندس تقی زاده کارشناس مسئول سلامت محیط شهرستان آماری از بازدیدهای انجام شده بمنظور کنترل وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم ، اصناف و مدارس در سطح شهرستان ارائه کرد و گفت: در طی هفته اخیر با توجه به پائین آمدن تعداد موارد فوت ناشی از کرونا متاسفانه یک اطمینان کاذب در مردم ایجاد شده است لذا درصد استفاده از ماسک توسط مردم و حتی در برخی از ادارات پایین آمده که تذکرات لازم در این زمینه داده شده است.

تقی زاده افزود: محدودیت های کرونایی در حاجی آباد طبق دستورالعمل ابلاغی کشوری است و با متخلفان  طبق قانون برخورد می شود.

در ادامه مهندس میرزایی معاون بهداشتی شبکه بهداشت با اختصاص دقایقی از جلسه به شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان گزارشی از میزان بروز سوانح و حوادث در کودکان زیر 5 سال شهرستان طی سه سال گذشته ارائه کرد و خواستار ورود جدی دستگاهای متوالی به مقوله پیشگیری از بروز این حوادث در گروه سنی کودکان شد.

مهندس میرزایی با اشاره به مشکل توزیع سبد حمایتی مادران باردار در بخش احمدی و کوشاه که به دلیل مقرون به صرفه نبودن مراجعه جهت دریافت سبد حمایتی با توجه به بعد مسافت و هزینه های ایاب و ذهاب خواهان اتخاذ تصمیمی به منظور رفع مشکلات در این زمینه از طریق همکاری نهاد کمیته امداد و بسیج شهرستان شد.  

اعضای ستاد مبارزه با کرونا جهت کنترل بیماری کرونا به بیان نظرات پیشنهادی خود پرداختند و در پایان جلسه مهندس جهانگیری فرماندار ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کادر بهداشت و درمان، به جمع بندی موضوعات مطرح شده پرداخت و افزود: اقدامات شبکه بهداشت و درمان در مقوله کنترل و درمان بیماری کرونا قابل تقدیر است ولی با توجه به شروع فصل سرما و احتمال بروز موارد آنفلوانزا همراه با کرونا بر لزوم آموزش به مردم در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کردند و خواستار نظارت جدی بر این مقوله شد.

 مهندس جهانگیری با اشاره به مباحث مطرح شده در خلال جلسه سلامت و امنیت غذایی گفت: برنامه توزیع سبد حمایتی مادران باردار و کودکان که با هدف پیشگیری از سوء تغذیه در این دو گروه هدف برنامه ریزی شده است باید با همکاری دهیاران، شوراها، بخشداران و تعامل کمیته امداد با بسیج به نحو مطلوبی اجرایی گردد.

 وی در مورد سوانح و حوادث در کودکان خواستار ورود جدی نهادهای مسئول و سامان دهی چاهای فاضلاب و استخر های کشاورزی روباز جهت پیشگیری از بروز غرق شدگی در کودکان شد.

 

 


٠٧:٤٧ - 1399/07/14    /    شماره : ١٩٢٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٤خروج